Samodzielne wstawianie magnesów

Narzędzie

Zestaw narzędzi

Magnes

Systemy podwieszeń

Jeśli uruchamiasz program po raz pierwszy, narzędzie Magnes będzie ukryte w narzędziu Kratownica w zestawie narzędzi Systemy podwieszeń . Kliknij widoczne narzędzie i przytrzymaj dłużej przycisk myszy, aby wyświetlić ukryte narzędzia (zob. Narzędzia ukryte). 

Dzięki narzędziu Magnes wstawisz magnesy w definicjach symboli kratownicy, które definiują opcje połączeń. Zaawansowani użytkownicy mogą umieszczać magnesy precyzyjniej w widokach 3D. Jest to pomocne podczas tworzenia lub korygowania symboli kratownic o nietypowej geometrii, takich jak węzły z wielokrotnymi połączeniami typu „Hub”, kratownice narożne trójkątne lub kratownice z wieloma połączeniami typu „Mid-span”. W przypadku prostych obiektów typu: kratownica prosta, kratownica narożna (narożnik) lub kratownica pierścieniowa, szybszą metodą może okazać się procedura, opisana w zagadnieniu: Wstawianie magnesów w oparciu o dane kratownicy. Jednakże to narzędzie może posłużyć do wstawiania magnesów do dowolnej definicji symbolu kratownicy. Aby uzyskać więcej informacji na temat magnesów, zob. Zagadnienie: Magnesy w kratownicach

W przypadku kratownic regulowanych zawiasowych magnes sterujący połączeniem po prawej stronie, powinien zostać dodany do zgrupowanej geometrii, zdefiniowanej w rekordzie „BrxHingePart” jako tzw. Right Part 3D. W przypadku magnesu, który reguluje połączenie po lewej stronie, należy wykonać te same czynności, dodając magnes do zgrupowanej geometrii zdefiniowanej jako Left Part 3D.

Aby wstawić magnesy do definicji symbolu, wykonaj następujące kroki: 

Zaznacz wystąpienie symbolu kratownicy na rysunku i wybierz w menu kontekstowym polecenie Edytuj komponent 3D.

Ewentualnie w Menedżerze zasobów kliknij wybrany zasób prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz z menu kontekstowego polecenie Edytuj komponent 3D.

Komponent 3D symbolu zostanie wyświetlony w trybie edycji. Zob. Tryb edycji obiektu.

Aktywuj narzędzie.

Kliknij, aby wstawić magnes w miejscu połączenia. Zazwyczaj jest to „środek” zakończenia kratownicy, czyli punkt, w którym zostanie wykonane połączenie.

Zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o potwierdzenie, czy magnesy mają nadpisać dane połączenia, zdefiniowane dla kratownicy niestandardowej. Zob. Definicja niestandardowych parametrów kratownicy. Kliknij przycisk OK.

Na ekranie wyświetlone zostanie okno dialogowe „Magnes”. Zdefiniuj parametry.

Click to show/hide the parameters.Click to show/hide the parameters.

Parametr

Opis

Położenie

 Zdefiniuj orientację magnesu. 

Opcje te odpowiadają sześciu typom orientacji magnesów w niestandardowym narożniku, pokazanym na rysunku w widoku lewym izometrycznym.

 Typ połączenia

 Zdefiniuj typ połączenia z kratownicą

Połączenie pod kątem obrotu X 

Ten parametr umożliwia podłączenie innych magnesów pod kątem obrotu X. Opcje są oznakowane czarnymi prostokącikami na magnesie. 

Kratownice trójkątne nie obsługują połączeń pod kątem obrotu X.

Brak: podłączona kratownica zawsze będzie wyrównana do strzałki magnesu.

180°: podłączoną kratownicę można wyrównać do strzałki magnesu lub połączyć pod kątem 180°, w zależności od pozycji kursora.

90°, 180°, 270°: podłączoną kratownicę można wyrównać do strzałki magnesu lub połączyć pod kątem 90°, 180° lub 270°, w zależności od pozycji kursora.

Magnes został pomyślnie wstawiony. Jego punkt środkowy powinien być wyrównany do połączenia krzyżowego kratownicy. 

Edytuj ustawienia magnesów oraz inne opcje w palecie Info. Aby uzyskać więcej informacji, w tym wskazówki dotyczące konfiguracji magnesu w kratownicach ze złożoną geometrii, zob. Korekta magnesów w kratownicach

Zagadnienie: Tworzenie poprawnych systemów podwieszeń

Niestandardowe symbole kratownic

Edycja definicji symboli

Wstawianie magnesów w oparciu o dane kratownicy

Korekta magnesów w kratownicach

Wstawianie nowej linii kratownic

Dodawanie kratownic do istniejącego systemu

Umieszczanie nowego zawiasu

Dodawanie zawiasów do istniejącego systemu